erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes168
mod_vvisit_counterVčera507
mod_vvisit_counterTento týždeň3144
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4349
mod_vvisit_counterTento mesiac12332
mod_vvisit_counterMinulý mesiac16034
mod_vvisit_counterSpolu1794918
Úvod Investičné akcie Bývalá materská škola sa zmení na dom sociálnych služieb
Bývalá materská škola sa zmení na dom sociálnych služieb PDF Tlačiť E-mail
Bývalá materská škola - Karita bude už onedlho poskytovať útočisko ľuďom v dôchodkovom veku a ľuďom, ktorí sú odkázaní na nepretržitú 24 hodinovú individuálnu starostlivosť. V máji obec odovzdala budovu investorovi, ktorým sa na základe verejného obstarávania stala žilinská firma STAVEKO-SK.

Cena celkového diela je vyčíslená na 1 086 000 €. Časť výstavby bude financovaná úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania, časť úverom z banky a časť z vlastných zdrojov.

Prestavba spočíva v stavebných úpravách existujúcej budovy, ktorá je v súčasnej dobe nevyužitá a v prístavbe dvoch pavilónov v prednej časti pozemku, smerom do ulice.

V novovybudovaných priestoroch by mali vzniknúť jedno až trojposteľové izby, v počte asi 40 lôžok, kuchyňa so zázemím, jedáleň slúžiaca aj ako spoločenská miestnosť, zimná záhrada na posedenie, ordinácia lekára, izba pre stály dohľad, miestnosť pre kaderníctvo a holičstvo a ostatné nevyhnuté vybavenie.  

V tichom prostredí Partizánskej Ľupče, čiže doma, budú môcť naši seniori plnohodnotne a dôstojne prežívať svoju jeseň života. Bude im zabezpečená kvalitná zdravotná, sociálna, kultúrna i duchovná starostlivosť. Dúfame, že zrealizovaním tohto náročného projektu sa nám podarí skvalitniť životné podmienky našim seniorom a aktívne podporiť ich chuť a vôľu do života.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Gabriel
Zajtra: Marián