erb

Víta Vás obec

Partizánska Ľupča

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes227
mod_vvisit_counterVčera277
mod_vvisit_counterTento týždeň951
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2927
mod_vvisit_counterTento mesiac8683
mod_vvisit_counterMinulý mesiac11087
mod_vvisit_counterSpolu1943838
Úvod Úradná tabuľa Neviete čo s obnoseným šatstvom? Vložte ho do zbernej nádoby.
Neviete čo s obnoseným šatstvom? Vložte ho do zbernej nádoby. PDF Tlačiť E-mail

Obecný úrad v spolupráci s neziskovou organizáciou Pomocný anjel z Podbiela umiestnil vedľa Požiarnej zbrojnice v Partizánskej Ľupči zberný kontajner, kde je možné kedykoľvek uskladňovať obnosené šatstvo a textílie.

Slovenská nezisková organizácia Pomocný anjel, ktorá už v našej obci uskutočňovala pravidelné zbery nepotrebného textilu a obnoseného šatstva umiestnila po rokovaní so starostom obce vedľa požiarnej zbrojnice zbernú nádobu na tento nepotrebný textil. Tým umožnili aj našim spoluobčanom, aby obnosené a nepotrebné šatstvo nemuseli uskladňovať vo svojich domácnostiach, ale ho mohli kedykoľvek, počas celého roka, uložiť do zbernej nádoby, ktorá bude pravidelne vyprázdňovaná.

Zberom obnoseného šatstva môžete pomôcť ľuďom, ktorí ho môžu potrebovať, avšak v neposlednom rade takouto formou sa ekologickým spôsobom zbavíte pre vás už nepotrebného textilu a zároveň v značnej miere ušetríte aj životné prostredie, ktoré spoločne spravíme zdravším a bezpečnejším.

Do zbernej nádoby sa zbierajú dámske, pánske, detské letné a zimné oblečenie, posteľné prádlo, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil, deky, tkané koberce, periny, hlavnice. Nezáleží na tom, či je to posledná móda, alebo už majú veci možno i desiatky rokov. Veci môžu byť aj mierne znečistené, nie však úplne špinavé.

Do zbernej nádoby sa nezbierajú hračky, obuv, domáce potreby, matrace, koberce /okrem tkaných/ a veľmi znečistené veci.

Prosíme občanov, aby do zbernej nádoby nevkladali predmety, ktoré tam nepatria, pretože takýmto činom dochádza k znehodnoteniu ostatného šatstva, čím sa stáva nehodnotné pre tých, ktorí by ho mohli ešte potrebovať.


 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Meniny má

Dnes: Marek
Zajtra: Jaroslava