15. kolo - Ľupča v boji o špicu remizovala s Lipt. Teplou

OŠK RENOP Liptovská Teplá - OFK P.Ľupča 1:1 (1:1)

Rozhodoval: Antol, ŽK: 32. Varga, 47. Peterec P.

Góly: 39. Kúkol

Rozhodoval: Antol,            ŽK: 32. Varga, 47. Peterec P.

Počet divákov: 103

P. Ľupča: Salajka - P. Peterec, Budvesel, Peterec V. (46. Smitek), Kráľ - Frič, Majláth, Gruchalák, Varga (66. Kacian) - Kúkol, Zelený (62. Chriašteľ).

V dôležitom zápase 15. kola sa pred početnou diváckou kulisou stretli Lipt. Teplá a Part. Ľupča v zápase o špicu tabuľky. V prvom vzájomnom zápase sa v Ľupči zrodila remíza 1:1.

Od úvodného hvizdu rozhodcu sa hral svižný futbal. Prvú strelu na bránku vyslali domáci v 14.min, ktorú brankár Salajka vyrazil mimo bránu. V 18.min po akcii od polovice ihriska sa prvý krát vážnejšie dostali domáci pred bránku hostí a svoju šancu využili na strelenie úvodného gólu zápasu. Následne svojou zvýšenou snahou o vyrovnanie ovládli hru hostia. Z toho pramenilo veľa dobrých príležitosti na vyrovanie no Ľupčania svoje šance nedokázali premenť. V 37.min po dobrom centri Vargu z pravej strany Gruchalák opečiatkoval žrď domácej brány. No o dve minúty na to po peknej akcii Frič vysunul Kúkola, ten ukázal domácim obrancom už len chrbát a krížnou strelou z pravej strany vyrovnal na 1:1. Do polčasu sa už skóre nemenilo a hráči odchádzali do kabín za nerozhodného stavu. V druhom polčase sa hra nezmenila, hral sa vyrovnaný futbal s peknými akciami na oboch stranách. V 62.min sa po peknej akcii dostal Kúkol do dobrej pozície na strelenie gólu no z veľkého uhla sa mu už nepodarilo prekonať domáceho brankára. V 64.min. sa nešťastne zranil Varga (podvrtnuté koleno) a musel striedať. Domáci následne pritlačili a snažili sa strhnúť výťazstvo na svoju stranu. Ľupčania však dobrou obranou nepustili súpera do vážnejších streleckých príležitostí. Vlnu nevôle u domácich fanúšikov vyvolala akcia z 87.min. Domáci hráč Bobek trafil hlavou do brány hostí, pomohol si pri tom však rukami, ktorými stiahol brániaceho Budvesela a dobre pískajúcemu rozhodcovi to neušlo - gól neuznal.

Zápas sa skončil opäť remízou 1:1 a Ľupčania si odnášajú z Lipt. Teplej dôležitý bod. Škoda však zraneného Vargu, ktorý bude v ďalších kolách určite chýbať.

Nasledujúci zápas: OŠK Svätý Kríž - OFK Partizánska Ľupča (10.4.2016, 10:30)

Dátum vloženia: 4. 4. 2016 11:47
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 8. 2019 13:15