Partizánska Ľupča

Kde sa guláš varí, tam sa dobre darí....

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v Partizánskej Ľupči pripravil pre všetkých ľudí, ktorí chceli variť a ochutnať guláš už V. ročník "Súťaže vo varení gulášu". Akcia sa konala na futbalovom ihrisku v sobotu, 14. júla 2012. Všetko sa to začalo ráno o ôsmej hodine.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v Partizánskej Ľupči pripravil pre všetkých ľudí, ktorí chceli variť a ochutnať guláš už V. ročník "Súťaže vo varení gulášu". Akcia sa konala na futbalovom ihrisku v sobotu, 14. júla 2012. Všetko sa to začalo ráno o ôsmej hodine.

Súťažné družstvá mali svoje originálne názvy ako:

Aj keď naše družstvo nevyhralo prvé miesto, teda zlatú medailu mali sme jeden z najlepších gulášov medzi účinkujúcimi. A víťaz mohol byť len jeden a bol ním Oltárny krúžok žien pri evanjelickom cirkevnom zbore v Partizánskej Ľupči pod taktovkou pána farára Janka Molčana. Tí mali neuveriteľnú radosť z výhry, lebo už vlani "išli" skoro po medailu. Na druhom mieste skončilo Červené sexteto z Liskovej a po ďalšiu medailu si prišlo družstvo OFK z Partizánskej Ľupče. Porota zložená zo skúsených kuchárov S. Uličného, J. Likavca, jedného mladšieho otecka J. Šavrtku a dvoch mladých mamičiek Mišky Erhardtovej a Maťky Pavellovej hodnotila guláš, jeho farbu, chuť a vlastne všetko na ňom. Po druhom odobratí vzoriek gulášu sa mohli zrátať body a tak vyhodnotiť celkové poradie. Veď ale víťaz mohol byť len jeden, ale pre nás boli všetci víťazmi, lebo navariť dobrý guláš je umenie. Ale čo si navarili, to si museli aj zjesť. Každé družstvo tam malo svojich jedákov a neraz sa ušlo aj okolitému "pocestnému".

Pre všetkých bola pripravená bohatá tombola, ktorú pripravili Mgr. Z. Chalupková a A. Sokolová. Zábava pokračovala s dídžejom VES do skorých ranných hodín pod vedením nášho dobrého kamaráta a člena Braňa Javorku. Ďakujeme všetkým, ktorí nám prispeli na túto akciu a ak bude o rok záujem, určite si to radi opäť zopakujeme.